Rok 2019

  • Nowe artykuły pracowników naszej kancelarii dotyczące aspektów prawa umowy agencyjnej są dostępne na stronie: www.directiveglobal.com

“Some thought on the non – competitive clause after termination of an agency agreement”

“An agency agreement is always a contract for pecuniary interest from the point of view of the agent according to a new judgement by the Polish Supreme Court”

“Agency Agreement in the light of applicable law and the place of litigation”

“Agency Agreement or Contract of Employment _New Judgement of the Polish Supreme Court”

  • Na początku roku 2019 ukazała się publikacja IR GLOBAL pod tyt. „Fundraising via ICO” przy współudziale naszej kancelarii w zakresie sytuacji na rynku polskim. Publikacja jest dostępna na stronie: https://www.irglobal.com/news/e-publications

  • W lipcu tego roku wydawnictwo C. H. Beck w Warszawie wydało nową książkę Roberta Lewandowskiego pod tyt. „Fundamentals of Polish Business Law”, która jest już dostępna na rynku. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć podziękowanie p. Rob Watson za jego pomoc w redagowaniu tekstu książki.

  • Nasza kancelaria otrzymał wyróżnienia od „International Advisory Experts” za doradztwo w obszarze prawa spółek tym roku kalendarzowym.


  • W przygotowaniu jest nowa publikacja IR- Global na temat: „Redistributing Share Capital”, w której również uczestniczymy. O jej ukazaniu będziemy informować.

  • Dr Lewandowski & Partners przystąpił do DIRO Business Group B2B, której celem w ramach współpracy z parterskimi kancelariami z sieci DIRO jest kooperacja w wybranych sektorach prawa gospodarczego oraz transgranicznych projektach.

  • Nasze nowe artykuły dotyczące prawa umowy agencyjnej “To offset or not to offset – that is the question under Polish Agency law?” oraz “Agent’s Power to Appoint Sub-agents?” są dostępne na stronie www.directiveglobal.com

  • W związku z podpisaną nowelizacją Kodeksu Postępowania Cywilnego, nasi pracownicy Adam Sieklucki i Robert Lewandowski przygotowują publikację na temat „Neuste Änderungen der polnischen Zivilprozessordnung im Bereich des Wirtschaftsverfahrens”, która ma ukazać się w na łamach czasopisma „Wirtschaft und Recht in Osteuropa” (WiRO).

IR Global Virtual Series – Redistributing Share Capital